pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Najnowsze

  • 14 maja 2021
  • 16 maja 2021
  • wyświetleń: 4092

Martyna Witczak poprowadziła reprezentację do awansu na ME

Polska jedzie na Mistrzostwa Europy U-16 w siatkówce. Siatkarki wygrały wszystkie trzy mecze turnieju eliminacyjnego, który był rozgrywany w Wałbrzychu. Kapitanem drużyny była Martyna Witczak - dawna wychowanka UKS Centrum Pszczyna! Siatkarki awansowały do europejskiego championatu, który odbędzie się w lipcu na Węgrzech i Słowacji.

Martyna Witczak  w reprezentacji Polski U16
fot. UKS Centrum Pszczyna


Martyna Witczak, wychowanka UKS Centrum przy POSiR Pszczyna, obecnie zawodniczka Energa MKS Kalisz, wystąpiła w siatkarskiej reprezentacji Polski U-16 podczas turnieju kwalifikacyjnego, który odbył się w Wałbrzychu. Polki wygrały wszystkie trzy mecze: Litwa (3:0), Francja (3:1), Holandia (3:1) i wywalczyły awans do ME U-16. W trakcie turnieju kwalifikacyjnego, podobnie jak we wcześniejszych Mistrzostwach Europy Wschodniej, gdzie Polki zajęły 2. miejsce za Rosją, Martyna Witczak pełniła funkcję kapitana zespołu. Gratulujemy sukcesu pszczyńskiej zawodniczce!

Nie ma jeszcze pewności, że Martyna będzie pełnić funkcję kapitana drużyny również podczas Mistrzostw. Nie wiadomo też, czy zostanie powołana do kadry.

- Mocno w to wierzymy, że Martyna znajdzie się w kadrze na Mistrzostwa i również będzie pełnić funkcję kapitana drużyny. Trzymajmy mocno kciuki wszyscy, bo to byłoby bezprecedensowe wydarzenie - mówi Radosław Jeleń - prezes UKS Centrum przy POSiR Pszczyna.

ME U-16 odbędą się na Słowacji i Węgrzech w terminie 10-18 lipca 2021 roku.

ar / pless.pl, źródło: UKS Centrum Pszczyna / Facebook

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.