pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Najpopularniejsze

  • 12 kwietnia 2021
  • 7 maja 2021
  • wyświetleń: 5833

Nowy kryminał Jacka Piekiełko - akcja toczy się w Pszczynie!

Akcja kryminału rozgrywająca się w Pszczynie? Nie można tego przegapić! Nowy kryminał Jacka Piekiełko już w sprzedaży! Książka miała swoją premierę 5 maja.

jacek piekiełko,  w złej wierze
fot. Jacek Piekiełko / Facebook


Opis fabuły:

To miał być najszczęśliwszy dzień w ich życiu... Ernest Doroszewski ma świetną pracę i piękny dom w malowniczej Pszczynie. Przed nim najważniejszy dzień w życiu - narodziny dziecka. Gdy w drodze do szpitala dochodzi do usterki, pomoc w nagłej sytuacji oferuje nieznajomy mężczyzna. Marta, żona Ernesta wsiada do samochodu, aby jak najszybciej dotrzeć do szpitala. To ostatni moment, kiedy Ernest widzi swoją żonę...

W sprawę zaginięcia Marty Doroszewskiej włącza się emerytowany profiler. Prowadząc śledztwo, dostrzega coraz więcej sprzecznych informacji w zeznaniach osób mających styczność ze sprawą. To jednak nie chęć powrotu do służby oraz tajemnicze zaginięcie kobiety motywuje go do pracy. Okazuje się, że Marta jest niezwykle podobna do jego ukochanej żony, która zaginęła przed laty... Czy Ernest dowie się, co stało się z jego żoną?

Kto skrywa tajemnice i dlaczego? Komu można zaufać? Skomplikowane śledztwo doprowadzi do przerażającego odkrycia...


- Wielkim zainteresowaniem czekam na Waszą opinię i odbiór tej dramatycznej historii! - pisze autor w mediach społecznościowych.

Jacek Piekiełko, urodzony w Bielsku-Białej, od sześciu lat jest mieszkańcem Pszczyny. Debiutował powieścią "Ciemne siły", która została nominowana do plebiscytu najlepszej powieści roku 2017 w kategorii horror organizowanym przez portal LubimyCzytać. Wcześniej publikował w serwisach literackich, czasopismach, w kwartalniku Relacje-Interpretacje i tygodniku Kronika Beskidzka. Został laureatem ogólnopolskiego konkursu na opowiadanie kryminalne w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału we Wrocławiu 2015.

- Pszczyna to świetne miejsce do szukania nowych pomysłów literackich i planowania powieści - przyznaje autor. - Uwielbiam teren parku, a także dalsze zakątki Pszczyny i okolic, które wciąż odkrywam, urządzając rowerowe wycieczki. Popołudniami lub nawet późnymi wieczorami spaceruję po okolicy, porządkując w myślach kolejne sceny do napisania. To niezwykle odprężające! - opowiada pisarz.

Premiera powieści "W złej wierze": 5 maja.
Wydawca: Skarpa Warszawska

ar / pless.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.