pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Najpopularniejsze

  • 16 kwietnia 2021
  • 29 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 7080

[WIDEO, FOTO] Poezja i muzyka pod 13 on-line: "Jak to dziewczyna"

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Poezja i muzyka pod 13" podaj

W piątek, 23 kwietnia zaprosiliśmy Państwa na kolejny koncert. To już osiemdziesiąte szóste spotkanie, licząc od pierwszego z października 2011 roku. Zapraszamy do obejrzenia zapisu wydarzenia z cyklu "Poezja i muzyka pod 13"!

Kwietniowa Poezja i muzyka pod 13 on-line: "Jak to dziewczyna" - 23.04.2021 · fot. Maciej Wilczek


Dziękuję tym, którzy oglądali nas w trakcie bezpośredniej transmisji, a tym, którzy nie mogli być z nami w tym czasie, podsuwam link, pod którym znajdziecie cały nasz koncert.Ze względu na bardzo trudną sytuację epidemiologiczną od sezonu kulturalnego 2019/2020 spotkamy się z Państwem on-line. Udało nam się zrealizować w obu sezonach (2019/2020 i 2020/2021) zrealizować po 6 spotkań z cyklu "Poezja i muzyka pod 13" oraz 4 duże koncerty charytatywne - jeden "na żywo" i jeden on line oraz dwa plenerowe w parku zamkowym.

Koncert kwietniowy miał też swoją mało ciekawą historię - miał się odbyć w marcu 2020 roku, ale po ogłoszeniu stanu pandemii przesuwaliśmy go z miesiąca na miesiąc. Potem temat spotkania został odsunięty w czasie i miał zostać zrealizowany w marcu 2021 roku z okazji Dnia Kobiet. I znowu się nie udało, bo covid nie odpuszcza. Wreszcie postanowiliśmy już nie czekać i spróbować zakląć rzeczywistość. I tym sposobem w nieco okrojonym składzie zaprezentowaliśmy nasz program "Jak to dziewczyna".

Bardzo dziękuję wszystkim wykonawcom, którzy wystąpili w piątek. W programie znalazły się wiersze Anny Kamieńskiej, Anny Świrszczyńskiej, Wisławy Szymborskiej, Adama Mickiewicza, Mariana Załuckiego i Mariana Hemara w interpretacji Elżbiety Jasieńskiej i Renaty Zborowskiej.

Zaproponowaliśmy Państwu też piękne piosenki o kobietach i dla kobiet.

Przygotowali je i zaprezentowali:
  • Paulina Kolarz - "Świat Ordonki"
  • Dorota Bienek - "Zanim zrozumiesz" ("Ona ma siłę")
  • Szymon Kaul - "O`key" ("Jeśli znajdę taką żonę")
  • Grzegorz Wuwer - "Kiedy patrzysz na mnie" i "Nie jesteś sama"
  • Maciej Wilczek - "Magdaleno" i "Anna Maria"
  • Renata Zborowska - "Jak to dziewczyna","Kobieta z moich snów" i "Być kobietą po czterdziestce".


Dziękując za kolejne spotkanie z "Poezją i muzyką pod 13" zapraszam na następne dopiero w czerwcu. Spróbujemy podsumować ostatnie dwa sezony i postaramy się przygotować ciekawy repertuar na zakończenie sezonu kulturalnego 2020/2021.

Zapraszam jeszcze raz do obejrzenia naszych koncertów z ostatnich dwóch sezonów na stronie: www.youtube.com/c/PCKulPszczynaNaWynos/videos.

Dziękuję, że jesteście i proszę: bądźcie z nami nadal!

Renata Zborowska

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Poezja i muzyka pod 13

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Poezja i muzyka pod 13" podaj