pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Najpopularniejsze

  • 28 kwietnia 2021
  • 1 maja 2021
  • wyświetleń: 5351

Majówka w Pszczynie: Silesia Rocks, czyli gra w kamyki

Za nami:

Już w majówkę od 1 do 3 maja Silesia Events organizuje w Pszczynie grę Silesia Rocks! Inspiracją dla gry jest popularna od ubiegłego roku zabawa w kamyki. O co chodzi?

silesia rocks
Majówka w Pszczynie: Silesia Rocks, czyli gra w kamyki · fot. Silesia Events


Zabawa w kamyki przybyła do Polski z Czech, gdzie jest bardzo popularna. Zabawa polega ona na malowaniu kamieni i pozostawianiu ich w miejscach, w których kamień może zostać znaleziony. Na kamieniu umieszczany jest kod pocztowy startowy oraz hashtag odnoszący do grupy na Facebooku, na którym można pochwalić się zdjęciem znaleziska. Znaleziony kamień można zatrzymać na pamiątkę, lub przenieść go w nową lokalizację, by znalazł go ktoś inny. W ten sposób kamyki mogą przewędrować cały kraj.

Zabawa Silesia Rocks! ma nieco zmodyfikowane zasady. Od 1 do 3 maja na terenie Pszczyny będzie do znalezienia 15 kamieni. Ogólne wskazówki, co do miejsc, w których zostaną pozostawione można znaleźć na grupie na Facebooku zatytułowanej silesiarocks (www.facebook.com/groups/992660674872099).

Kamienie zostaną pozostawione w miejscach na zewnątrz, nie wymagających kupowania biletów, czy niszczenia czegokolwiek. Pojawią się w okolicach wyjątkowych i ciekawych miejsc w Pszczynie, do których poznania organizatorzy chcą w ten sposób zachęcić uczestników zabawy. Jedna osoba może znaleźć jeden kamień i zdobyć za to jedną nagrodę. Chodzi o to, by nie szukać hurtem i dać się pobawić innym. Znalezisko należy sfotografować i umieścić na Facebooku na grupie silesiarocks. W zamian będzie nagroda niespodzianka lub 10 zł, które w imieniu znalazcy zostanie wpłacone na wybrany przez niego cel charytatywny.

silesia rocks


W samo południe w sobotę, 1 maja wszystkie 15 kamieni gry przycupnie w swoich lokalizacjach w różnych miejscach w Pszczynie. O 12.00 na facebookowej grupie zostanie opublikowane na start 7 ciekawostek o niezwykłych zakątkach w Pszczynie. Zasada będzie taka, że w promieniu do około 100 metrów od każdego z opisywanych miejsc znajdzie się ukryty kamień.

Natomiast w niedzielę o 12.00 organizatorzy opublikują pozostałe 8 ciekawostek i podobnie - w promieniu do około 100 metrów od każdego z opisywanych miejsc znajdzie się ukryty kamień. Oczywiście może się zdarzyć, że któryś z tych kamieni znajdziecie już w poprzednim dniu, przeczesując miasto.

Jeśli inicjatywa się uda, organizatorzy planują kolejne edycje w innych miejscowościach województwa śląskiego, promując tym samym ich potencjał!

Majówkowy pszczyński konkurs ma proste zasady:1. Od 1 do 3 maja szukajcie w Pszczynie kamieni z napisem Pszczyna, symbolami atrakcji Pszczyny i opisem z tyłu z numerem kamienia i instrukcją kierującą do tej grupy silesiarocks.
2.W Pszczynie zostanie ukrytych 15 kamieni. Wszystkie będą dostępne już od 1 maja. Od 1 do 3 maja organizatorzy będą publikować na grupie małe wskazówki i fajne ciekawostki dotyczące ich ukrycia.
3.Kamienie zostaną ukryte w miejscach publicznych, nie wymagających płacenia biletów wstępu. Ani tym bardziej niszczenia czegokolwiek!
4.Po znalezieniu kamienia należy zrobić mu zdjęcie z przodu i z tyłu (koniecznie z numerem kamienia) i wrzucić na grupę. Kamień można zostawić sobie na pamiątkę lub przenieść w inne miejsce. Ale uwaga! Za kolejne znalezienia tego samego kamienia nie będą przyznawane już nagrody.
5.Za każdy znaleziony kamień otrzymasz nagrodę niespodziankę lub w Twoim imieniu zostanie wypłacone 10 zł na wybrany przez cel charytatywny (za wyjątkiem sytuacji, że ktoś po znalezieniu kamienia o danym numerze odłożył go w inne miejsce i został znaleziony po raz kolejny). Jeden użytkownik może otrzymać tylko jedną nagrodę. - Nie chcemy, by jedna osoba wyzbierała wszystkie kamienie. Jeśli znajdziesz jeden, to zostaw pozostałe innym! - tłumaczą organizatorzy.

ar / pless.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.