pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 19 marca 2021
  • 21 marca 2021
  • wyświetleń: 3369

[WIDEO] Czas - najnowszy singiel Dżejkeja - rapera z Pszczyny

"Czas" to pierwszy singiel z nadchodzącego albumu pszczyńskiego rapera Dżejkeja, który będzie zatytułowany "Everyman". Kawałek powstał w całości w pszczyńskim Studiu Ancla.Premiera całego albumu zaplanowana jest na czerwiec. Od początku maja będzie można zarezerwować jej preorder. W klipie do "Czasu" pojawiła się okładka nadchodzącej płyty.

- Dlaczego Everyman? Bo płyta jest pełna przemyśleń i historii, w których może się postawić każdy z nas. Przez 27 lat swojego życia obserwuję świat dookoła i spostrzeżenia najłatwiej jest mi przekazać właśnie w taki sposób. Mam nadzieję, że się zrozumiemy - mówi Dżejkej, czyli Kuba Konieczny. - Jest to moje pierwsze dzieło, więc tym bardziej się cieszę, że mogę już uchylić rąbka tajemnicy - dodaje.

Najnowszy singiel Dżejkeja - rapera z Pszczyny
Okładka nadchodzącej płyty Everyman" · fot. materiały prasowe


Dżejkej swoją przygodę z muzyką rozpoczął w 2007 roku, inspirując się prekursorami sceny hip-hopowej na świecie, jak i w naszej rodzimej Pszczynie (artyści SamFakt, CeHa). Jak przyznaje młody twórca, celem jego muzyki od zawsze było przekazanie słuchaczowi własnych obserwacji i przemyśleń dotyczących otaczającego go świata.

kadr z klipu do utworu Czas Dżejkeja
Kadr z klipu do utworu "Czas" Dżejkeja · fot. materiały prasowe


- Dopiero po 14 latach poczułem, że teksty które piszę są gotowe, by ubrać je w jeden spójny materiał. Tak powstała płyta "Everyman". Będzie to zbiór 22 kawałków, na których oprócz mnie będzie można usłyszeć innych pszczyńskich raperów. Za warstwę muzyczną odpowiadam ja sam, jak i Nor, Avi, Kambol, Rakkaman oraz BOGER. Całość zarejestrowaliśmy w naszym rocznym dziecku o nazwie StudioAncla - zapowiada Dżejkej, czyli Kuba Konieczny. - Studio Ancla powstało w czasach najostrzejszego lockdownu co sprzyjało nam jako artystom rozwinąć skrzydła i pójść na przysłowiowe "swoje" - dodaje.

Dżejkej, mural Moja Ściana
fot. materiały prasowe


Kolejny klip już wkrótce, a wraz z nim data premiery i tracklista!

Za produkcję "Czasu" odpowiedzialny jest BOGER, a za mastering Dawid Avi Orliński. Całość powstała w StudioAncla. Zdjęcia i montaż: Misza Lebek / Michał Mika (Mikuspol). Okładkę do albumu "Everyman" zaprojektował Dżejkej.

ar / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.