pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 19 marca 2021
  • wyświetleń: 2778

[WIDEO] Rodzicu! Pomyśl zanim wrzucisz! Kampania biblioteki

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Miejska biblioteka" podaj

Pszczyńscy bibliotekarze zainicjowali akcję #RodzicuPomyslZanimWrzucisz skierowaną do rodziców, którzy umieszczają w internecie materiały z wizerunkiem swojego dziecka. Akcja ma na celu uświadomienie dorosłych w zakresie zagrożeń w sieci - wielu z nas nie zdaje sobie sprawy, jakie ryzyko niesie bezrefleksyjne upublicznianie prywatnych zdjęć i nagrań z udziałem pociech.Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna zaprasza na film informacyjny, który powstał w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu obchodzonego w tym roku pod hasłem: "Działajmy razem".

- Każdy z nas widział w sieci śmieszne filmiki z udziałem dzieci. Co w tym złego, że rodzice się nimi dzielą? W pozytywnych, czy neutralnym materiałach faktycznie nie ma nic złego. Niestety wielu rodziców upublicznia filmy i zdjęcia, które nie powinny być nagrane lub powinny pozostać jedynie w rodzinnym albumie. Czasami w sieci pojawiają się materiały kompromitujące i ośmieszające dzieci - apelują bibliotekarze.

Każdy może dołączyć do akcji w mediach społecznościowych - możemy zostawić pod materiałami dotyczącymi inicjatywy wspierający komentarz, udostępnić film, lub stworzyć własną inicjatywę opatrzoną hashtagiem #RodzicuPomyslZanimWrzucisz.

ar / pless.pl, źródło: Miejsko-Powiatowa Biblioteka w Pszczynie

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Miejska biblioteka

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Miejska biblioteka" podaj