pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 7 kwietnia 2021
  • 11 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 4668

The Best World Hits - nowa płyta od Duo Performance już w maju!

Duo Performance to duet wokalno-taneczny w składzie: Monika Biederman-Pers (sopran) - solistka pochodząca z Krakowa i Piotr Karzełek (baryton) - solista pochodzący z Golasowic. Ich nowa płyta będzie zawierać 17 utworów muzyki światowej znanej i wykonywanej przez artystów różnych pokoleń i reprezentujących różne style muzyczne. Wydawnictwo ukaże się już w maju!

Monika Biederman-Pers i Piotr Karzełek, Duo Performance
Monika Biederman-Pers i Piotr Karzełek, czyli Duo Performance · fot. KingArt


Oboje są absolwentami Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Krakowie. Studia I stopnia ukończyli w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Wspólnie tworzą projekt, którego efekty można słuchać i oglądać na kanale Duo Performance w serwisie YouTube.

Pomysł na powstanie kanału zrodził się wiosną 2020 roku, kiedy ze względu na sytuację epidemiczną wszyscy byliśmy zmuszeni do pozostania w domach. Można na nim wysłuchać coverów utworów ze znanych wszystkim filmów animowanych takich jak "Kraina Lodu", "Calineczka", "Zaplątani", utworów operetkowych - np. "Tę uliczkę znam" z operetki "My Fair Lady" F. Loewe, "Mister Brown" z operetki "Bal w Savoyu" P. Abrahama oraz autorskich utworów takich jak "Wspólne Sny" czy też "Oczekiwanie na Mikołaja".

- Do nagrania płyty skłoniła nas niełatwa sytuacja panująca w świecie kultury, wynikająca z pandemii koronawirusa. Na co dzień tworzymy własne projekty muzyczne i covery, których można wysłuchać w sieci. Nie jest to jednak nic trwałego, stąd też pomysł na płytę, która będzie nośnikiem naszej pracy i jednocześnie będzie mogła trafić do szerokiego grona odbiorców kochających wydarzenia kulturalne, koncerty i muzykę, ale nie mogących w nich uczestniczyć ze względu na obecną sytuację pandemiczną. Wydanie płyty jest też dla nas, jako młodych artystów, doskonałą okazją do rozwoju. Płyta ukaże się już w maju - zapowiadają artyści.

Duo performance, World hits
Duo performance - płyta ze światowymi przebojami ukaże się już w maju! · fot. Duo Performance

Duo performance, World hits
Duo performance - płyta ze światowymi przebojami ukaże się już w maju! · fot. Duo Performance


- Jako młodzi artyści postanowiliśmy dołączyć do grona wykonawców tych ponadczasowych przebojów. Wśród utworów zamieszczonych na płycie znajdziemy mi.in. "Vai sorridi amore vai" znane z filmu "Życie jest piękne", czy "Believe" wykonywane przez światowej sławy tenora Andreę Bocellego, "Hallelujah" Leonarda Cohena, "Somewhere over the rainbow" czy też polski utwór "Dumka na dwa serca" promujący niegdyś film Jerzego Hoffmana pt. Ogniem i mieczem - mówią Piotr Karzełek i Monika Biederman-Pers.

Aranżacje utworów zostały przygotowane przez młodych wykonawców we współpracy z Robertem Kanaanem - muzykiem, kompozytorem i producentem mającym w swoim dorobku liczne realizacje muzyczne dla radia, teatru i widowisk.

Robert Kanaan zajmuje się muzyką od 30 lat. Jego utwory i aranżacje ubogaciły ponad 40 sztuk teatralnych zarówno w Polsce, jak i za granicą. Za swoją twórczość został wyróżniony przez m.in. Festiwal Młodej Sztuki oraz miesięcznik Teatr.

Przypomnijmy, że duet Duo Performance tuż przed Bożym Narodzeniem wydał płytę pt. "Białe Święta", o której pisaliśmy tutaj.

Portal pless.pl objął wydawnictwo swoim patronatem!

ar / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.