pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Rozrywka

  • 10 maja 2021
  • wyświetleń: 1317

75. urodziny Muzeum Zamkowego w Pszczynie

W dniu 9 maja minęło 75 lat odkąd w części pałacu rodziny Hochbergów otwarto dla zwiedzających wystawę sreber. Tak narodziło się Muzeum Zamkowe w Pszczynie.Obecnie Muzeum jako Instytucja Kultury Samorządu Województwa Śląskiego, należy do grona tych nielicznych w Europie kontynentalnej muzeów-rezydencji, które przetrwały pożogę obu wojen światowych oraz czas reformy rolnej i nacjonalizacji, zachowując ok. 80% swego historycznego wyposażenia.

Datę 9 maja 1946 roku uznajemy za początek działalności Muzeum. Każdy z jubileuszy uświetniano uroczystą galą, ale przede wszystkim towarzyszącymi jej wydarzeniami kulturalnymi, dedykowanymi muzealnej publiczności, bez której udziału trudno wyobrazić sobie obchody kolejnych rocznic. Ten jubileusz będzie jednak zupełnie inny wobec wciąż obecnych obostrzeń spowodowanych pandemią, za to trwać ma aż do 8 maja 2022 roku.

ar / pless.pl, źródło: Muzeum Zamkowe

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.