pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 19 czerwca 2020
  • 22 czerwca 2020
  • wyświetleń: 20446

Upadłość ZM Henryk Kania już oficjalna. Jest nowy właściciel!

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Zakłady Mięsne Henryk Kania" podaj

Wydział Gospodarczy Sądu Rejonowego w Katowicach właśnie ogłosił upadłość Zakładów Mięsnych Henryk Kania. Jednocześnie wezwał wierzycieli spółki do zgłaszania swoich wierzytelności oraz zatwierdził sprzedaż części przedsiębiorstwa na rzecz nowego właściciela.

O kłopotach Zakładów Mięsnych Henryk Kani pisaliśmy już w zeszłym roku, kiedy okazało się, że firma ma kilkuset milionowe długi. Wniosek o upadłość został złożony w grudniu 2019 roku, a teraz został już oficjalnie potwierdzony.

W wydanym w czwartek, 18 czerwca orzeczeniu, Wydział Gospodarczy Sądu Rejonowego w Katowicach ogłosił upadłość spółki oraz zatwierdził warunki sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa za cenę 100 milionów złotych netto, na rzecz firmy CEDROB S.A. - jednego z liderów branży mięsnej w Polsce.

Sąd wezwał również wierzycieli spółki do zgłaszania swoich wierzytelności sędziemu komisarzowi w terminie trzydziestu dni od dnia publikacji obwieszczenia o ogłoszeniu upadłości w Monitorze Sądowym i Gospodarczym.

Zakłady Mięsne Henryk Kania są notowane na warszawskiej giełdy od marca 2012 roku. W 2018 roku firma osiągnęła przychody ze sprzedaży na poziomie 1,14 mld zł. W 2019 roku pojawiła się jednak strata wynosząca ok. 900 mln zł.

W sprawie ZM Henryka Kania toczy się aktualnie postępowanie w prokuraturze. W maju tego roku Departament do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach ogłosił, że Henryk Kania poszukiwany jest listem gończym.

mot / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Zakłady Mięsne Henryk Kania

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Zakłady Mięsne Henryk Kania" podaj