pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 7 lutego 2021
  • wyświetleń: 4117

65 lat Ogniska Muzycznego: teledysk do "Zimy" nakręcono w Skansenie

"Zima" to drugi teledysk stworzony w ramach projektu "Cztery Pory Roku w Pszczynie", który powstaje z okazji Jubileuszu 65-lecia pszczyńskiego Ogniska Muzycznego.Jubileuszowa realizacja Ogniska będzie obejmować dwa projekty - "Cztery pory roku w Pszczynie" oraz "Pszczyńskie Impresje Zimowe". Ujęcia do dwóch pierwszych teledysków z cyklu "Cztery pory roku" zostały zrealizowane we wnętrzach pszczyńskiego Muzeum Zamkowego. Wówczas Ognisko i jego dyrektor Joanna Wiktorko zaprosili do współpracy Prywatną Szkołę Baletową w Bielsku-Białej wraz z choreograf Aleksandrę Jurczak. Swój udział w projekcie będzie miał także Czesław Mozil, który w ubiegłym roku współpracował z Ogniskiem przy pracy nad płytą "Kiedyś to były święta".

Trzeci teledysk stworzono do utworu Tielmana Susato pt. "Allemande", który wykonał Zespół Gitarowy Ogniska Muzycznego w Pszczynie. Ujęcia zostały nagrane w Skansenie - Zagrodzie Wsi Pszczyńskiej. Za realizację odpowiada ekipa Klik Film w składzie: Jakub Urban, Oscar Rak, Monika Zdunek.
O przygotowanie muzyczne zadbała Jolanta Janicka z Ogniska Muzycznego. Sponsorem teledysku jest Urząd Miejski w Pszczynie.

ar / pless.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.