pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 12 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 8216

Oliwia przygotowała trzy dania i awansowała do kolejnego odcinka!

W niedzielnym odcinku programu MasterChef Junior po raz kolejny oglądaliśmy zmagania młodych kucharzy, a wśród nich mieszkankę Studzienic. Oliwia tym razem miała szansę zaprezentowania większej ilości dań. Zadania wykonała bardzo dobrze i awansowała do kolejnego odcinka programu. Gratulujemy!

Oliwia Piech w Masterchef Junior
Oliwia Piech w 6. odcinku programu MasterChef Junior · fot. TVN


W ostatnim odcinku Oliwia przyrządziła tagliatelle z krewetkami, sosem pomidorowym i czosnkiem oraz warzywnego steka, za które zebrała pochwały!

Wielkie atrakcje zaskoczyły już na początku odcinka, kiedy to uczestnicy odkryli ogromne, kryształowo-przezroczyste bryły lodu z zamrożonymi w ich środkach owocami morza. Ten widok zrobił na młodych kucharzach ogromne wrażenie.

To był jednak początek zaskoczeń, bo za moment "wypełzli" jurorzy a właściwie ich nowe "morskie" wcielenia. Apetyczna krewetka, zdrowa ośmiornica oraz luksusowy homar - zaprosili młodych kucharzy do przygotowania dania z użyciem owoców morza. Jedno danie, ale na trzech talerzach. Na przygotowanie 75 minut - z jednej strony dużo, z drugiej jednak - jak zwykle za mało! Pod koniec konkurencji rozpoczęła się walka z uciekającym czasem.

Zawodnicy poradzili sobie doskonale z tym ciężkim wyzwaniem. Najlepsi okazali się Jagoda, Maciek i Staszek, który swoimi pierogami z krewetkami wygrał konkurencję.

Oliwia Piech w Masterchef Junior
Tagliatelle z krewetkami w wykonaniu Oliwii Piech · fot. TVN


W drugiej części odcinka w kuchni MasterChefa Juniora pojawił gość specjalny - Beata Śniechowska - zwyciężczyni drugiej edycji "MasterChefa". Beata pokazała uczestnikom, jak przygotować soczyste i apetyczne steki warzywne. Taki też był temat kolejnego zadania - steki z kalafiora.

Najlepsi okazali się Jagoda i Kazik i to oni dołączyli do Staszka na balkonie, skąd obserwowali ostatnią konkurencję odcinka.

Oliwia Piech w Masterchef Junior
Przygotowany przez Oliwię stek z kalafiora · fot. TVN


Wyborne steki mięsne i ich stopnie wysmażenia zaprezentował z kolei sam Mateusz Gessler. Ostatnim zadaniem kucharzy było więc przygotowanie idealnie wysmażonych steków. Było to zadanie eliminacyjne. Królową steków - wygrywając konkurencję - okazała się Lena.

Oliwia Piech w Masterchef Junior
Mięsny stek w wykonaniu Oliwii · fot. TVN


Najsłabsze dania przygotowali Dominik i Piotrek i to oni musieli pożegnać się z programem.

6. odcinek programu MasterChef Junior można zobaczyć TUTAJ.

źródło: TVN

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.