pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 11 maja 2021
  • wyświetleń: 2179

W Goczałkowicach powstanie punkt programu "Czyste powietrze"

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Pszczynie" podaj

Już wkrótce w gminie Goczałkowice-Zdrój ruszy punkt konsultacyjno-informacyjny programu "Czyste powietrze". Udzielana będzie pomoc w uzyskaniu dofinansowania na wymianę starego pieca i ocieplenie domu.

Punkt zostanie uruchomiony na mocy porozumienia zawartego pomiędzy gminą Goczałkowice-Zdrój a Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. W Urzędzie Gminy wydzielone zostanie specjalne stanowisko, a prowadzący je pracownik zostanie przeszkolony przez WFOŚiGW.

W punkcie mieszkańcy uzyskają informacje o rządowym programie "Czyste powietrze", udzielana będzie pomoc w zakresie kompletowania dokumentów czy składania wniosków. - Realizujemy nasz Program Ograniczenia Niskiej Emisji, a jednocześnie chcemy zachęcić mieszkańców Goczałkowic do korzystania z możliwości dofinansowania, jakie daje program Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. To doprowadzi do przyspieszenia realizacji inwestycji proekologicznych, a co za tym idzie, do poprawy jakości powietrza w gminie. A na tym wszystkim nam zależy - mówi Gabriela Placha, wójt gminy Goczałkowice-Zdrój.

Program "Czyste powietrze" jest skierowany do właścicieli lub współwłaścicieli jednorodzinnych budynków mieszkalnych, lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą. Można pozyskać dofinansowanie do wymiany starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe na nowoczesne źródła ciepła spełniające najwyższe normy oraz przeprowadzenia niezbędnych prac termomodernizacyjnych budynku. Dotacja może wynosić do 30 tys. zł dla podstawowego poziomu dofinansowania i 37 tys. zł dla podwyższonego poziomu dofinansowania.

Wkrótce poznamy więcej szczegółów na temat funkcjonowania punktu konsultacyjno-informacyjnego programu "Czyste powietrze" w Urzędzie Gminy Goczałkowice-Zdrój.

BM / pless.pl, źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Smog w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Pszczynie" podaj