pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 15 maja 2021
  • 17 maja 2021
  • wyświetleń: 3681

Zmiana siedziby Referatu ds. Jakości Powietrza Urzędu Miejskiego

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Pszczynie" podaj

Od poniedziałku, 17 maja Referat ds. Jakości Powietrza mieści się w nowej siedzibie, przy ul. 3 Maja 11 w Pszczynie.

Zmiana siedziby Referatu ds. Jakości Powietrza Urzędu Miejskiego
Zmiana siedziby Referatu ds. Jakości Powietrza Urzędu Miejskiego · fot. UM Pszczyna


- Od początku wyodrębnienia Referatu ds. Jakości Powietrza cieszy się on olbrzymią popularnością mieszkańców. Tutaj każdy może otrzymać pomoc z zakresu dotyczącego dofinansowań do wymiany starych kotłów węglowych i termomodernizacji budynku - mówi Magdalena Polok, kierownik referatu.

Jak dodaje, w gminie realizowane są programy: Program Ograniczenia Niskiej Emisji, Stop Smog, Czyste Powietrze oraz Program Pilotażowy dla gminy Pszczyna, który uwzględnia wsparcie dla właścicieli lokali w budynkach wielorodzinnych i wspólnotach mieszkaniowych. Wkrótce możliwe będzie także pozyskanie środków na instalacje fotowoltaiczne.

W czasie trzech ostatnich miesięcy punkt (dotychczas zlokalizowany przy ulicy Dworcowej) odwiedziło ponad 800 osób. Przeprowadzono także 1500 rozmów telefonicznych. To tylko potwierdza olbrzymie zainteresowanie mieszkańców wymienionymi programami.

Nowa siedziba przy ul. 3 Maja 11 w Pszczynie pozwoli na bardziej sprawną obsługę mieszkańców. Obok znajdują się miejsca parkingowe, a w sąsiedztwie dworzec kolejowy i centrum przesiadkowe, co znacznie ułatwi dotarcie do punktu osobom dojeżdżającym z sołectw gminy Pszczyna. Numer telefonu do referatu pozostaje ten sam - 32 449 39 50.

Loading...

BM / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Smog w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Pszczynie" podaj